1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter’a Bahşiş Kutusu Özelliği Resmen Geldi

Twitter’a Bahşiş Kutusu Özelliği Resmen Geldi

Twitter'a Bahşiş Kutusu Özelliği Resmen Geldi

Twitter, kullanıcılarının istediği kişilere maddi destek verecekleri bahşiş kutusu özelliğini getirdi.

Dünyanın popüler sosyal medya platformlarından Twitter, uzun zamandır çeşitli üyelik modelleri üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Şimdi ise şirket kullanıcıların diğer kullanıcılara para gönderebilmesine olanak sağlayacak bahşiş kutusu özelliğini tanıttı.

Bahşiş özelliği şimdilik Twitter’ı İngilizce kullanan hesapların erişimine açıldı. Bu kullanıcılar profillerine bahşiş kutularını ekleyebilecekler.

Twitter'a Bahşiş Kutusu Özelliği Resmen Geldi

Kullanıcılar artık bahşiş özelliğiyle “bahşiş kutusu” oluşturabilecek. Diğer kullanıcılarda sayesinde farklı ödeme araçlarıyla beğendikleri, desteklemek istedikleri kullanıcıları maddi anlamda destekleyebilecekler.

Bahşiş kutusu özelliğini, şimdilik sadece içerik oluşturucuları, gazeteciler, uzmanlar ve sivil toplum kuruluşları gibi kesimler kullanacak. Önümüzdeki dönemlerde özelliğin daha fazla kişiye açılması bekleniyor.

TWİTTER BAHŞİŞ ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR ?

Özellikten yararlanmak için kullanıcıların profil sayfalarında, Takip Et  butonunun yanında görünen Bahşiş Kutusu simgesi bulunuyor. Simgeye dokunduğunuz zaman karşınıza, hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetlerinin listesini görmüş olacaksınız.

Yorum Yap