1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter, Super Follow Özelliğini iOS Kullanıcılarına Açtı

Twitter, Super Follow Özelliğini iOS Kullanıcılarına Açtı

Twitter, özel içerikler üreten hesapların takipçilerinden ücret alabileceği “Super Follow” özelliğini iOS’ta yayınladı.

Twitter, Super Follow Özelliğini iOS Kullanıcılarına Açtı

Twitter, 2020 yılı içerisinde tarihinin en büyük siber saldırısını yaşamasıyla koronavirüs sürecinde de geçtiğimiz yıl 1,14 milyar dolarlık zarara uğramıştı.

Ülkemizde sosyal medya yasasına uymayan şirket 40 milyon TL cezaya çarptırılmış ardından ülkemizdeki reklam gelirleri tamamen kesilmişti.

Geride bıraktığımız haftalarda Twitter, ücretli üyelik seçeneği olan “Super Follow” özelliğini duyurmuştu. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter’da içerik üreten hesaplara destek sağlayabiliyorlar.

Twitter kullanıcılarının abonelerine özel içerik üretmelerine olanak sağlayan özellik, eylül ayı içerisinde ABD ve Kanada’da kullanıcıların erişimine açıldı. Ardından Twitter, yeni özelliği tüm i OS kullanıcılarına sundu.

Artık genel anlamda tüm i OS kullanıcıları, arzu ettikleri içerik üreticilerini “Super Follow” özelliğini kullanarak takip edebilecekler.

Twitter, Super Follow Özelliğini iOS Kullanıcılarına Açtı

Özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların Twitter, politikalarına uyum sağlaması şart koşuluyor. Politikaya göre özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar 18 yaşında veya daha büyük olması 10 bin takipçisi ve bunların yanında 30 gün içerisinde en az 25 tweet’e sahip olması gerekiyor.

Bunlarla bitmiyor “Super Follow” özelliğini kabul eden kullanıcılar her 30 günlük süreç içerisinde en az 25 tweet atması gerekecek.

“Super Follow” özelliğinden elde edilen gelirlerin yüzde 3’ü Twitter tarafından kesintiye uğradığını hatırlatmakta fayda var. Şirket, özellikten aylık net olarak 50 bin doların üzerinde gelir sağlayan kullanıcılardan yüzde 20 kesinti yapacak.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap