1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir ?

Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir ?

Instagram, hikayelerine link ekleme özelliği kullanıcılar için açıldı.

Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir ?

Instagram, uygulamada bulunan hikayeler özelliğinin her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise sosyal medya devi hikayeler kısmına link ekleme özelliğini dahil etti.

İşletmeler tarafından sıklıkla kullanılan özellikte bildiğiniz gibi paylaşılan linklere yukarı kaydırılarak ulaşılabiliyordu. Instagram’ın son yaptığı değişiklikle artık linkler, bir çıkartma şeklinde paylaşılabiliyor.

Instagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir ?

Daha önceden hikayeler kısmına link ekleyebilmek için bir doğrulanmış hesabınız ve en az 10 bin takipçiye sahip olmanız gerekiyordu. Sosyal medya kullanıcılarının sesini Instagram, duymuş olmalı ki harekete geçerek tüm kullanıcıların hikayelerine link ekleyebilmelerini sağladı.

Hikayelere link ekleme özelliği sırasıyla tüm kullanıcıların erişimine açılmaya başladı.

INSTAGRAM HİKAYELERİNE NASIL LİNK EKLENİR ?

Instagram, hikayelerine link ekleyebilmek sosyal medya üzerinden para kazanabilmenin aslında bir nevi parçası olarak nitelendirilebilir.

Şimdi ise Instagram, hikayelerinize nasıl link ekleyebileceğinizi adım adım sizlere anlatalım.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yaparak hikaye yüklemek için story (hikayeler) kısmına gidin.
  • Bağlantısını vermek istediğiniz linki hikayenizi eklemeden önce kopyalayın.
  • Hikayenizde kullanmak istediğiniz görsel seçimini gerçekleştirmenizin ardından, uygulamada ekranın sağ üst tarafında kalan çıkartma aracını seçin.
  • Paylaşmak istediğiniz bağlantıyı eklemek için “Link” kısmına dokunarak söz konusu bölüme bağlantı adresini yapıştırın.
  • Yapıştırmayı onayladıktan sonra hikaye ekranına döndüğünüz vakit burada daha fazlasını görüntüle yukarı kaydır özelliğinin aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Buradan sonra size kalan tek şey ise hikayenizi yayınlamak olacak.

Yorum Yap