1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Yeni Resident Evil Filminin Çekimleri Bitti!

Yeni Resident Evil Filminin Çekimleri Bitti!

Yeni Resident Evil Filminin Çekimleri Bitti!

Sony uzun süredir çekimleri devam eden Resident Evil hakkında açıklamalar yaptı.

Sinema tarihinde sevilen ve köklü  filmlerden olan Resident Evil yeniden izleyicisiyle buluşacak. İlk filmi 2002 yılında vizyona giren filmin konusu aslında Resident Evil oyunundan esinlenilmişti. Başrolde Alice karakteri, oyunda bulunmayan hayali bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Alice karakteriyle bağdaşan Resident Evil, izleyiciler tarafından oldukça benimsenmiş üzerine 5 tane devam filmi çekilmişti. Serinin 6. ve son filmi Resident Evil Final Chapter 2016 yılında vizyona girmiş oyuncuları tatmin ederek gişe anlamında da hatrı sayılır bir sayıya imza atmıştı.

Sony izleyicilerin ilgisine tepkisiz kalmayarak seriyi yeniden beyaz perdeye taşıma kararı aldı. Çekimleri uzun süredir devam eden filmin kadrosunda Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Neal McDonough (William Birkin), Tom Hooper (Albert Wesker), Robbie Amell (Chris Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Donal Louge (Chief Brianm Irons), Lily Gao (Ada Wong), Chad Rook (Richard Aiken) gibi isimler bulunuyor.

Sony’nin açıklamalarına göre çekimleri tamamen biten yeni Resident Evil filmi 9 Eylül 2021 tarihinde vizyona girecek.

Yorum Yap

Yorum Yap