1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Sony Akıllı Telefon Pazarında Kâr Elde Etmeyi Başardı!

Sony Akıllı Telefon Pazarında Kâr Elde Etmeyi Başardı!

Sony Akıllı Telefon Pazarında Kâr Elde Etmeyi Başardı!

Sony akıllı telefon pazarında uzun süreden sonra kâr etmeye başladı.

Yıllar önce akıllı telefon sektöründe belli bir seviyeye gelen Sony, bir süre sonra rakiplerinin gerisinde kalmış ardından küçülmeye gitme kararı almıştı. Sony akıllı telefon tarafında uzun süreden sonra kâr elde etmeyi başardı.

Finansal çeyrek raporlarına dair açıklama yapan Sony, akıllı telefon sektöründeki detaylara değindi. Şirket yetkilileri uzun yıllar sonra akıllı telefon sektöründe kâr elde ettiklerini açıkladılar.

2021 yılının ilk çeyreğinde şirket 400 bin adet akıllı telefonu mağazalara gönderdi. Yetkililer aynı zamanda bir önceki çeyrekteki satış rakamlarıyla ilgili açıklama yaparak 1 milyondan fazla akıllı telefon satışına imza attıklarını duyurdular.

Şirket küçülme yolunu seçtiğinden bu yana zarar açıklamaya devam ediyordu. Akıllı telefon satışlarından üç yıldır istediği kârı elde edemeyen Sony, 1 milyonluk akıllı telefon satışı sonrasında ilk defa yükselişe geçti.

UZUN SÜREDEN SONRA PAZARDA YÜKSELİŞİ YAKALADI

Nisan 2020 ile Mart 2021 arasındaki dönemde 2020 finansal yılını kapsamak suretiyle şirket 2.9 milyonluk telefon satışına imza attı. Geçtiğimiz finansal yılda ise 3.2 milyon adetlik telefon satışı ile daha yüksek bir sayıyı yakaladı.

Bir önceki seneye göre daha az satışa imza atan Sony, kâr elde etmeyi başardı.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap