1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PES Serisi Tarihe Karşıyor Ücretsiz eFootball 2022 Geliyor!

PES Serisi Tarihe Karşıyor Ücretsiz eFootball 2022 Geliyor!

PES serisinde radikal bir değişikliğe gitti. Ünlü futbol oyununun adı artık eFootball oldu.

PES Serisi Tarihe Karşıyor Ücretsiz eFootball 2022 Geliyor!

Pro Evolution Soccer ismiyle bildiğimiz efsane serilerden birisi PES oyunseverlerin vazgeçemediği futbol oyunlardan birisi haline geldi. FIFA ve PES çatışması çoğu zaman karşımıza çıksa da “Hadi bir pes atalım” deyimi güncelliğini artık yitirecek gibi görünüyor. KONAMI, PES oyuncu kitlesini ilgilendiren radikal bir karara imza attı.

Oyunun 2022 sürümü uzun zamandır beklenirken KONAMI oyunun Pro Pro Evulution Soccer olarak değil adının “eFootball” olarak değiştirildiğini açıkladı.

Açıklamanın ardından, sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen eFootball 2022’den hariç önümüzdeki yıl çıkacak oyunun ismi ise eFootball 2023 olarak belirlenmiş durumda.

PES Serisi Tarihe Karşıyor Ücretsiz eFootball 2022 Geliyor!

EFOOTBALL ÜCRETSİZ OLACAK

KONAMI, oyunun yeni sürümünü oyunseverlere duyururken bir müjdeyi de açıklamayı ihmal etmedi. eFootball adıyla piyasaya çıkacak olan oyun ücretsiz olarak sunulacak. Yani oyun tüm dünyadaki oyuncular tarafından ücretsiz bir şekilde oynanabilecek.

eFootball 2022’ye PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve i OS olmak üzere Android cihazlardan da kolayca erişilebilecek.

Tüm sürümler çapraz platform desteğine sahip olurken böylece PlayStation’da oynayan kişi farklı bir konsolda oynayanla karşılaşabilecek.

Şirket PC ve konsol sürümünün birebir aynı özelliklere sahip olacağını duyurdu. Şimdilik oyunun ücretsiz olduğu duyurulsa da tam olarak nelerin ücretsiz olarak geleceği bilinmiyor.

OYUN MOTORU ARTIK UNREAL ENGİNE 4

eFootball 2022’yi alışageldiğimiz PES serilerinden farklı kılacak kısmı oyun motorunun değişmiş olması olacak. KONAMI, oyun motorunda daha önce kullandığı FOX Engine yerine Unreal Engine 4’ü tercih etmeye başladı.

Yeni oyun motoruyla birlikte gerçeklik hissi oldukça oyunculara aktarılmış olacak.

Önerilen Yazı
PES 2022 Tamamen Ücretsiz Olarak Gelebilir!

Yorum Yap