1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook Gruplar’a Ücretli Abonelik Sistemi Geliyor

Facebook Gruplar’a Ücretli Abonelik Sistemi Geliyor

Facebook, ücretli abonelik sistemiyle üye olunabilecek gruplar özelliğini yakında duyuracak.

Facebook Gruplar'a Ücretli Abonelik Sistemi Geliyor

Facebook, kısa süre önce adını “Meta” olarak değiştirmişti sosyal medya platformu şimdi ise bünyesine yeni özellikler dahil ediyor. Facebook Toplulukları Zirvesi etkinliğinde sosyal medya platformunda gruplara gelecek yeni özellikler açıklandı.

Gelecek özellikler arasında Facebook Grup yöneticilerini kapsayacak bir araç paketi bulunuyor. Söz konusu özellikle grubu diğerlerinden daha iyi ayırt etmeye ve grubun kültürünün geliştirilebileceğine inanılıyor.

Araç paketiyle yöneticiler, grubun renklerini değiştirebilecek, grupta mevcut olan arka planları ve yazı tiplerine müdahale edebilecekler.

Facebook Gruplar'a Ücretli Abonelik Sistemi Geliyor

Grup yöneticileri, yeni özelliklerle birlikte yeni üyeler için karşılama yazısı hazırlayabilecekler. Gönderiler “topluluk ödülleri” ismi verilen özellikle ön plana çıkarılabilecek bununla gruptaki etkileşimin arttırılması planlanıyor. Gönderilere “Eğlenceli”, “Bilgilendirici” gibi etiketler koyulabilecek.

Yöneticiler, yaptıkları duyuruları ön plana çıkan gönderiler olarak grup sayfasının en üst kısmına konumlandırabilecekler.

Facebook, tüm bunların yanında grup üyelerin belirli konular üzerine yoğunlaşıp tartışabilecekleri alt grup özeliğini test ediyor. Söz konusu alt gruplarda üyeler belirli konulara, bölgelerine ve sevdikleri herhangi bir konu için bir araya gelebilecekler.

ÜCRETLİ ALT GRUPLAR GELİYOR

Yeni özelliklerden birisi de aylık ücretli bir abonelik sayesine üye olabileceğiniz alt gruplar, üyeler bu gruplara katıldığı zaman abonelikleri karşılığında diğer üyelerden farklı içeriklerle karşılaşacaklar.

Abonelikle üye olunabilen alt grupların yanında Facebook’ta gruplarda bağış toplama seçeneği aktif edilebilecek.

Yorum Yap