Facebook Arama Motorunu Güncelledi

 Facebook Arama Motorunu Güncelledi
Okunuyor Facebook Arama Motorunu Güncelledi

Facebook , önceki aylarda hayata geçirdiği arama motorunu güncelledi. Facebook’un yaptığı bu güncelleme ile facebook’da insanları,mekanları ve fotoğrafları bulmak daha kolay olacak. Ayrıca ocak ayında gerçekleştirdiği ” Grafik Araması ” çalışmasınıda güncelledi Grafik araması test sürecinde 1.1 milyar kullanıcıya ulaşabilmişti buda Faceboom için küçük bir rakam.

Facebook sayfalarının dili ingilizce olan kullanıcılarına ise ” Graph Search ”  özelliğini sunacağını açıkladı ve uygulamanın ilk olarak ABD’de  kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Kullanıcıları daha uzun süre sayfada tutmak için ” Graph Search” özelliğini kullanacak olan Facebook şimdiden mahremiyet konularını yaşamaya başladı. ” Graph Search ” hizmetinin beta versiyonunu indiren insanlar cinsel tercihlerle ilgili arama yapan kullanıcılar , rahatça her türlü soruya cevap bulabiliyorlar. Yahoo! News’in haberine göre araştırmayı yapan actualfacebookgraphsearches.tumblr.com   “hayat kadınlarından hoşlanan evli çiftler’ veya ‘X adlı işyerinde ırkçı olanlar” yazısı ile ilgili arama yapıldığı takdirde 100 kadar sonuç çıktığı açıklandı.

Yorum Yap
Yazı Ekle