Düşük Donanımlı Telefonlar İçin: Instagram Lite Duyuruldu

 Düşük Donanımlı Telefonlar İçin: Instagram Lite Duyuruldu
Okunuyor Düşük Donanımlı Telefonlar İçin: Instagram Lite Duyuruldu

Facebook, düşük donanımlıu telefonlar için geliştirdiği Instagram Lite uygulamasını duyurdu.

Facebook, kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ederken daha fazla insana ulaşabilmek için düşük donanımlı telefonlar için Instagram‘ın Lite sürümünü yayınladı. Instagram Lite‘ın boyutu oldukça düşük telefonda sadece 2 MB büyüklüğünde bir yer kaplıyor. Oldukça az yer kaplamasının yanında geliştirilme yapısından kaynaklı olarak oldukça düşük donanımlı telefonlarda bile sıkıntısız çalışabiliyor.

Instagram Lite uygulaması ilk olarak 2018 yılında kullanıma sunulmuştu. Sonrasında herhangi bir gerekçe gösterilmeden kaldırılmıştı. Şirketin düşük donanıma sahip telefonlar için Lite sürümünü ilk kez yayınlamış değil. Daha önce Facebook, böyle bir sürümü Facebook Lite olarak yayınlamıştı. Instagram Lite uygulamasında çeşitli özellikler sınırlandırılmış durumda. Özellikle markalar, alışveriş ve IGTV gibi bazı temel özellikler uygulamada yer almıyor.

Uygulama Android kullanıcıları için  şimdiden Google Play Store‘dan indirebilir durumda. Yakın bir zamanda tüm dünya için kullanıma açılacağını belirtmekte fayda var. Lite sürümü şimdilik bazı bölgeler ve dilleri destekliyor. Başta Bangla, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Punjabi, Tamil, Telugu gibi dillere destek verilmiş ve bu dillerin konuşulduğu bölgelerde kullanıma sunulmuş durumda.

Yorum Yap
Yazı Ekle