Facebook Uzun Metinler İçin Özel Asistan Geliştiriyor

 Facebook Uzun Metinler İçin Özel Asistan Geliştiriyor
Okunuyor Facebook Uzun Metinler İçin Özel Asistan Geliştiriyor

Facebook kullanıcılarını uzun içerik okumaktan kurtaracak bir asistan geliştiriyor.

Yapılan açıklamalara göre Facebook uzun içerikleri okuyan kullanıcıları için bir araç geliştiriyor. Sosyal medya platformlarında bazen ister, istemez metinler oldukça uzun olabiliyor. İnsanlar makalelerin erişimini arttırmak için sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Hal böyle olunca uzun içeriklerin ortaya çıkması bir noktada kullanıcıları sıkmaya başlıyor. Şirket bu sorunun üstesinden gelebilmek amacıyla yapay zeka destekli bir araç geliştiriyor.

Yapay zeka teknolojilerinin önlenemez gelişimi hayatımızı oldukça işlevsel hale getiriyor. Sosyal medya şirketleri de şimdiden yapay zeka destekli çeşitli projeler üstünde çalışıyor. Facebook’un üzerinde çalıştığı proje uzun makaleleri okumaya üşenen kişiler için oldukça faydalı olacak. TLDR ismi verilen yapay zeka asistanı insanların düşüncelerini algılayarak bunları anlaşılır hale getirecek.

Facebook‘un uzun zamandır yaptığı araştırmalar insanların uzun makaleleri okumaktan sıkıldığını ortaya koydu. Yapay zeka teknolojisi uzun makale metinlerini özetleyecek, maddeler halinde sıralayarak bunları geliştirilen asistan yardımıyla sesli olarak okuyabilecek. Kullanıcılar ise mevcut asistan ile doğrudan iletişim kurarak ona yanıt verebilecekler.

Yorum Yap
Yazı Ekle