Netflix’e Podcast Benzeri Sesli Yürütme Özelliği Geldi

 Netflix’e Podcast Benzeri Sesli Yürütme Özelliği Geldi
Okunuyor Netflix’e Podcast Benzeri Sesli Yürütme Özelliği Geldi

Netflix uzun süredir test ettiği sadece sesli oynatma özelliğini kullanıma sunuyor.

Netflix kullanıcı deneyimini artttıran güncellemelere devam ediyor. Şirket son olarak sesli oynatma özelliğini platforma ekliyor. Uzun süredir görüntüden bağımsız sadece sesli oynatma özelliği test ediliyordu. Netflix bu özelliği Android sürümü için resmen dağıtmaya başladı.

Dijital platformlarda son yıllarda bir podcast furyası aldı başını gidiyor. Spotify, Apple Music gibi popüler müzik dinleme servisleri podcast yayınlarıyla birlikte kullanıcılarından oldukça olumlu geri dönüşler alıyor. Bu noktada geri kalmayan Netflix kendi platformunda podcast benzeri bir özellik için çalışıyor.

Gelecek özellikle birlikte içerikler yalnızca sesli bir şekilde oynatılabilecek. İzleyiciler ekranda “Video Kapalı” isimli bir buton ile karşılaşırken, bu butona tıklayanlar için ekran karararak içerik sesli oynatılacak. Yeni özellik uygulamanın ayarları bölümünden etkinleştirilebilir olacak. Ayarlarda ayrıca Daima Açık, Kulaklık veya Harici Hoparlör ve Kapalı isimli seçenekler yer alacak.

Netflix,  yeni özelliğini şimdilik sadece Android sürümüne özel olarak yayınladı. İlerleyen günlerde bu yeni özelliğin iOS kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle