1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Lite Yeniden Yayınlandı

Instagram Lite Yeniden Yayınlandı

Instagram Lite Yeniden Yayınlandı

Düşük performanslı telefonlar için geliştirilen 2MB boyutunda Instagram Lite 170 ülkede yeniden yayınlandı.

Giriş seviyesi telefonlar için geliştirilen 2MB boyutundaki Instagram Lite, yeniden Google Play Store’da yayınlandı. Yayınlanan ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğu 170 ülkede kullanıma açılan uygulama alışageldiğimiz Instagram‘ın sadeleştirilmiş hali olarak geliyor.

Daha önce yayınlanan Instagram Lite sürümünde mesaj alıp gönderme ve video paylaşma özelliği yokken yeni yayınlanan sürümde bunlar aktif olarak uygulamada yer alıyor. Hikayeler ve Reels özelliği de uygulama bünyesine dahil edilmiş durumda.

Uygulamada, yavaş bağlantıya sahip cihazda kullanılırken medyaların daha hızlı yüklenmesini sağlayan görüntü sıkıştırma, CDN önbelleğe alma gibi bazı özellikler bulunuyor.

Bildiğiniz gibi Instagram Lite, ilk olarak geçtiğimiz yılın başlarında yayınlanmış ardından hızlıca kapatılmıştı. Ardından geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada daha iyi destek sağlayan sürüm üzerine çalışmalar yapıldığı belirtilmişti.

Tamamen yenilenen Instagram Lite, şimdilik Android kullanıcıları için Google Play Store‘da yayınlandı. iOS kullanıcıları muhtemelen uygulama için bir süre daha bekleyecekler.

Instagram Lite’ı Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap