YouTube’dan çocuklara özel websitesi !

 YouTube’dan çocuklara özel websitesi !
Okunuyor YouTube’dan çocuklara özel websitesi !

Youtube, çocuklara özel yeni bir websitesi hazırlandığını duyurdu. Youtube’nin yaptığı açıklamada yeni sitenin isminin Youtube Kids adının verildiği belirtildi.

Youtube çocuklar için geliştirdiği Youtube Kids ile çocukların iligisini çekecek içerikler ile daha iyi vakit geçirmelerini sağlayacak ve internet ortamında güvenli bir şekilde vakit geçirmelerine yardımcı olacak. Daha öncede Youtube’un Kids App uygulaması çocuklar için özel olarak hazırlanmıştı. Çocuklara yönelik yaptığı yeni çalışmalar ile ilgili bilgi veren Youtube, Youtube Kids ile çocuklara yeni bir Youtube deneyimi sunacak.

Şuan mevcut olarak Android ve İOS’ta hizmet veren Youtube Kids küçük yaştaki çocuklara özel olarak ücretsiz içerik hizmeti sunmakta. Youtube açacağı yeni bir websitesi ile birlikte farklı yaşlar için içerik kategorilerini bir araya getirecek.

Kategoriler şu şekilde olacak: birincil kategori 4 yaş ve altı çocuklar için, ikincil kategori 5 ila 7 yaş arasındaki çocuklar için ve üçüncü kategori ise 8 ile 12 yaş arası çocuklar için olacak. Ebeveynler bu kategoriler arasından seçim yapabilme şansına sahip olacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle