• Ana Sayfa
  • Güncel
  • KADES uygulaması nedir ? Emniyet Genel Müdürlüğü “Kadın Destek” uygulamasını geliştirdi

KADES uygulaması nedir ? Emniyet Genel Müdürlüğü “Kadın Destek” uygulamasını geliştirdi

 KADES uygulaması nedir ? Emniyet Genel Müdürlüğü “Kadın Destek” uygulamasını geliştirdi
Okunuyor KADES uygulaması nedir ? Emniyet Genel Müdürlüğü “Kadın Destek” uygulamasını geliştirdi

Ülkemizde artan kadına şiddet olaylarının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü önlem almak amacıyla ”KADES Kadına Destek” uygulamasını geliştirdi. KADES kadınların tehlikeli durumlar karşısında tek bir buton aracılığıyla polisten yardım almasını sağlamak için geliştirildi.

Oldukça sade ve kullanışlı uygulamaya kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra polise ihtiyaç duyduğunuz bir zamanda ”Yardım İste” butonuna tıklayabilir ve anlık olarak ihbarınızı polise iletebilirsiniz. Uygulamayı yüklerken konumunuzu görüntüleme izin isteğini doğru bir şekilde onaylayın.

İhbarınız iletilirken bu sayede bulunduğunuz konum yüksek bir doğruluk payıyla polise iletilir.

KADES – Kadın Destek Uygulamasını cihazınıza hemen yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı yükleyip kullanmaya başlamak için şu adımları takip edebilirsiniz;

KADES – Kadın Destek Uygulaması (Android)

KADES – Kadın Destek Uygulaması (İOS)

  • Yukarıdaki bağlantılardan Android ve İOS cihazınız için uygulamayı edinin.
  • Uygulamayı yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra yetkililerin size daha kolay ulaşması için kimlik, ad-soyad gibi bilgilerinizi eksiksiz doldurun.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalırsanız uygulamanın ana sayfasında yer alan “Yardım İste” butonuna basarak polis merkezine haber vererek görevli memurların sizin bulunduğunuz konuma ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yazı Ekle