Yeni Yılda IMEI Kayıt Ücreti Zamlanıyor Ne Kadar Olacak ?

 Yeni Yılda IMEI Kayıt Ücreti Zamlanıyor Ne Kadar Olacak ?
Okunuyor Yeni Yılda IMEI Kayıt Ücreti Zamlanıyor Ne Kadar Olacak ?

2021 yılında yurt dışı telefonlar için yeni IMEI kayıt ücreti belli oldu.

Yurt dışından ülkemize getirilecek telefonlar için yeni IMEI kayıt harcı yeni yılda zamlanıyor. Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı Ekim ayı TÜFE enflasyon rakamlarından sonra, 2021 yılında uygulanan yeniden değerleme oranları belli oldu. Açıklanan verilere göre yeniden değerleme oranı 9.11 olacak.

Bu veriler sonucunda, gelecek yıl için yurt dışından getirilen telefonların kayıt harcının da aynı oranda zamlanacak. Yurt dışından yolcu ile birlikte gelen cihazların ülkemizde kayıt işlemi yapılabilmesi için alınacak olan harç ücreti 2021 yılı için 2.006 TL oldu. Yeni zam kararı Cumhurbaşkanlığı kararı ile değişebilecek, Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 1 Ocak 2021 yılından itibaren yürülüğe girmiş olacak.

2018 yılının Kasım ayında 170 TL’den 500 TL’ye çıkarılan harç bedeli, daha sonra üst üste zamlanarak 1500 TL seviyesine gelmişti. Geçtiğimiz yıl ise yeniden değerleme oranıyla birlikte, bu yılın telefon kayıt harçları 1838 TL olarak açıklanmıştı.

Yurt dışından telefon getirenler için kayıt ücreti 1838 TL olarak ödenmeye devam edecek. Yeni yılla birlikte telefonlar zamlı fiyatla kayıt edilmeye başlanacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle