Spotify Abonelik Ücretlerinde Artışa Gidiliyor

 Spotify Abonelik Ücretlerinde Artışa Gidiliyor
Okunuyor Spotify Abonelik Ücretlerinde Artışa Gidiliyor

Popüler müzik dinleme servisi Spotify abonelik ücretlerini arttırmaya hazırlanıyor.

Çevrim içi müzik dinleme platformu dendiği zaman akla ilk gelen uygulamalardan Spotify, kullanıcılarını zam haberiyle oldukça üzecek gibi duruyor. Abone sayısı anlamında şirket 144 milyon aboneye ulaşmıştı buna rağmen geçen dönem zarar eden ve zarar etmeye de devam eden şirket, son çeyrekte zararlarını 101 milyon Euro olarak açıklamıştı. Zararlarını kullanıcılarına zam olarak yansıtacak gibi duruyor.

Spotify CEO’su Daniel Ek’in yaptığı açıklamaya göre, abonelik fiyatlarının arttırılmasını düşündüklerini dile getirdi. Uygulamanın daha yüksek bir abonelik fiyatlarına sahip olacağını belirten Daniel Ek Spotify’ın içerik anlamında çok daha değerli bir uygulama olduğunu ifade etti.

Gelen bu açıklamanın ardından Spotify abonelik ücretlerine yönelik fiyat artışını bazı pazarlarda uygulamaya başladı. Avustralya’da gerçekleşen fiyat artışının ardından Spotify, Aile Planı aboneleri eskiden ödedikleri 17,99 dolar yerine fiyat artışının ardından 18,99 dolar ödemeye başladılar. Aile aboneliğinde gerçekleştirilecek fiyat artışının Avustralya’dan sonra sırasıyla Belçika, İsviçre, Bolivya, Ekvador gibi ülkelerde gerçekleşecek.

Ülkemizde fiyat artışının ne zaman gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak belirtmek gerekiyor ki bu kararın ülkemiz içinde uygulanabilme ihtimali bulunuyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle