Yeni iPhone SE Türkiye’de Resmen Satışa Çıktı!

 Yeni iPhone SE Türkiye’de Resmen Satışa Çıktı!
Okunuyor Yeni iPhone SE Türkiye’de Resmen Satışa Çıktı!

Apple’ın geçen ay tanıttığı yeni iPhone SE Türkiye’deki kullanıcılar için satışa sunuldu.

Apple yeni iPhone SE’yi geçen ay tanıtmıştı, ardından bugün itibariyle Türkiye’de resmen satışa çıktı. Cihazın tanıtımı Mart ayı içerisinde planlanmış ancak, pandemi sürecinin getirdiği aksaklıklar sebebiyle Çin’deki üretim bandında yaşanan gecikmeyle Nisan ayının ortasında Apple tarafından duyurulmuştu. Yeni iPhone SE’nin satışına resmen Apple Türkiye’nin internet sitesi üzerinden başlandı.

Apple’ın yeni iPhone modeli 4.7 inçlik Retine HD ekranı, 326 ppi yoğunlukta 1334×750 piksel çözünürlüğü ile gelmekte. 1400:1 kontrast oranı bulunan cihazın, A13 Bionic çip’i bulunmakta. 12 MP’lik geniş açılı bir kameraya sahip olan iPhone SE, 5x yakınlaştırma, bokeh efekti, optik görüntü stabilizasyonu(OIS) ve otomatik netleme gibi özellikler ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Ön tarafa ise 7 MP’lik bir selfie kamerası konumlandırılmış.

2020 Model yeni iPhone SE’nin 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı depolama alternatifi var. Apple, diğer iPhone ürünlerine göre düşük bir fiyat seviyesinde konumlandırdığı SE serisinin yeni üyesi de benzer fiyat politikasıyla çıkmış durumda.

Yeni iPhone SE’nin renk seçeneklerine bakacak olursak beyaz ve siyah rengin yanı sıra kırmızı renk seçeneğide bulunmakta. Depolama alanlarına göre fiyat seçenekleri şöyle belirlenmiş; iPhone SE(64 GB) 5299 TL, iPhone SE(128 GB) 5749 TL, iPhone SE(256 GB) 6599 TL olarak Apple Türkiye internet sitesinde resmen satışta.

Yorum Yap
Yazı Ekle