1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Yeni iPhone SE tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Yeni iPhone SE tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Yeni iPhone SE tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Apple‘ın yeni iPhone modeli nihayet kullanıcıların beğenisine sunuldu. Apple‘ın geçen ay tanıtmayı planladığı iPhone SE 2020 tanıtıldı.

Apple‘ın mart ayı içerisinde tanıtımını planladığı cihazın koronavirüs nedeniyle Çin‘deki üretim faaliyetleri aksamıştı nihayet yeni iPhone görücüye çıktı. iPhone SE‘nin 2020 modeli 4.7 inç‘lik bir Retina HD ekranı, 326 ppi yoğunluğunda 1334×750 piksel bir ekran çözünürlüğü bulunuyor. Cihaz üzerinde, A13 Bionic çip barındırıyor.

Yeni iPhone SE tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?
Yeni iPhone SE tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Kamera kurulumunda 12 MP‘lik geniş açılı bir kamera bizleri karşılıyor yeni iPhone SE, 5x yakınlaştırma, bokeh efekti, optik görüntü stabilizasyonu(OIS), otomatik netleme gibi yeteneklere sahip. Cihazın ön yüzüne gelecek olursak 7 MP‘lik bir kamera konumlandırılmış. Apple‘ın 2020 model iPhone SE‘sinde 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere kullanıcılara üç farklı depolama alanı alternatifi sunulmuş.

Apple, bu cihazı “Özellikleri çarpıcı. Özellikle de fiyatı” sloganıyla tanıttı. Şirket diğer iPhone cihazlarına göre daha düşük bir fiyat politkasına gidildiğini dile getirdi.

Yeni iPhone SE’nin Türkiye fiyatları nasıl olacak ?

iPhone SE‘de beyaz ve siyahın yanında kırmızı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenesine sunulmuş durumda. ABD‘de 17 Nisan‘dan itibaren satışına başlanacak cihazın fiyatı 399 dolar bandında olacak.
Apple Türkiye‘nin sitesi üzerinden belirtilen fiyatlara göre iPhone SE‘nin başlangıç fiyatı ülkemiz de 5299 TL olacak. Apple’ın Türkiye sitesi üzerinden ulaştığımız bilgilere göre Türkiye fiyatı şu şekilde : iPhone SE(64 GB) 5299 TL, iPhone SE(128 GB) 5749 TL, iPhone SE(256 GB) 6599 TL

Yorum Yap