1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Xiaomi’nin Elektrikli Otomobilinin Fiyatı Belli Oldu!

Xiaomi’nin Elektrikli Otomobilinin Fiyatı Belli Oldu!

Xiaomi'nin Elektrikli Otomobilinin Fiyatı Belli Oldu!

Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, Xiaomi marka elektrikli otomobilin fiyat aralığına dair bilgi verdi.

Geride bıraktığımız günlerde elektrikli otomobil pazarında kendilerinin de olduğunu duyuran Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni çıkaracağı aracı hakkında birtakım açıklamalar yaptı.

Elektrikli araç projesini diğer şirketler gibi saklama politikası gütmeden açıklayan Xiaomi, otomobilin hangi fiyat aralığında olacağını resmi olarak açıkladı. Şirketin 11.kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde açıklamalarda bulunan şirketin kurucusu Lei Jun, satışa çıkaracakları aracın türü ve fiyat aralığına dair bazı açıklamalara imza attı.

Lei Jun’dan gelen açıklamalara göre şirketin çıkaracağı araç orta ve üst segment aralığında olacak.

Yeni çıkarılacak olan elektrikli araç sedan ve SUV’dan oluşacak. Aracın fiyatı ise 15 bin ila 45 bin dolar aralığında olacak açıklamalara göre. Xiaomi, severlerin çok merak ettiği konulardan bir tanesi de şirketin otomobilde kendi markasını kullanıp kullanmayacağı oldu. Şimdilik bu konu hakkında yapılmış net bir açıklama bulunmuyor.

Çinli şirket aynı zamanda sosyal medya aracılığıyla kullanıcıların fikirlerini alıyor. Çeşitli sosyal medya platformları üzerinden anketler yapan Xiaomi, ilk üretecekleri elektrikli araçlara yönelik kullanıcılarından fikirler almayı ihmal etmiyor. İlk anketlere göre çıkacak olan ilk elektrikli araçların 15 bin – 22 bin dolar bandında satışa çıkması isteniyor.

Yorum Yap