1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Xiaomi ve Apple Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Xiaomi ve Apple Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Xiaomi ve Apple arasındaki mücadele uzun zamandır tırmanıyor.

Xiaomi ve Apple Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Apple ve Xiaomi arasındaki rekabet olağanca hızıyla sürmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi akıllı telefon sektöründe rekabet dendiği zaman aklımıza ilk 3 olarak Samsung, Xiaomi ve Apple gelmektedir.

Ancak alışılagelmedik bir durumla son zamanlarda karşı karşıyayız. Xiaomi satış rakamlarında Apple’ı geçti şirketin pazar payı yüzde 17’lik bir orana ulaştı.

Xiaomi tarihinde ilk defa ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple’ı geçmiş oldu. Şirket zaten Çin akıllı telefon pazarının adeta gözdesi durumunda.

XİAOMİ VE APPLE MÜCADELESİ TIRMANIYOR

Xiaomi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında kendisine yer bulmuş durumda. Bildiğiniz gibi şirket pazarda fiyat ve performans açısından kullanıcı bütçesine hitap eden cihazlar üretiyor.

Apple ve Samsung tarafında da ucuz bazı telefonlar bulunsa da her iki şirkette Xiaomi’nin stratejisindeki gibi cihazları üretemiyorlar. Xiaomi hem fiyat hem de performans bakımından yüksek seviyedeki cihazları kullanıcılara sunabiliyor. Fiyatlar her ne kadar düşük olsa bile performans anlamında oldukça tatmin edici cihazlar sunuluyor.

XİAOMİ’DEN ÇİN LİDERLİĞİ PLANI

Akıllı telefon üreticileri dünyada lider konumda olma planlarında ilk etapta Çin pazarını ellerinde tutmaları gerekiyor. Xiaomi, bunu başarmak isteyen akıllı telefon üreticilerinden birisi haline geldi.

Şirketin aldığı karara göre Çin’de fiziksel mağazaların sayısı daha da arttırılacak. Her ne kadar internet üzerinden alışverişe ağırlık verilse de fiziksel mağazalar aracılığıyla birebir müşteriyle bağlantı kurabilme amacı güdülüyor bu kararla.

Fiziksel satış mağazaları sadece Çin’de arttırılmayacak, dünyanın pek çok bölgesinde fiziksel satış mağazası açılacak. Böylece pazardaki gücü Xiaomi elinde tutmak istiyor.

Yorum Yap