1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Xiaomi Mi 8 Explorer aslında şeffaf değilmiş!

Xiaomi Mi 8 Explorer aslında şeffaf değilmiş!

featured

Xiaomi bu yıl yeni amiral gemisi Mi 8’in yanı sıra, Mi 8 SE ve Mi 8 Explorer Edition olmak üzere iki yeni model daha tanıttı. Serinin en dikkat çekici modeli ise ekrandan parmak izi gibi özellikler sunan Xiaomi Mi 8 Explorer Edition oldu.

Apple’ın Face ID‘si ile benzer şekilde kızılötesi yüz tanıma sistemine sahip olan akıllı telefon, şeffaf arka kapağı ile büyük ilgi uyandırdı. Ancak, bu arka kapağın gerçekten şeffaf olmadığı yani cihazın donanımını göstermediği ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 8 Explorer tamamen şeffaf değilmiş!

Kapağın cihazın içini göstermediğine dair iddialar, cihazın satışa sunulması ile birlikte doğrulandı. Cihazın arka tarafına özel bir katman yerleştiren Xiaomi’nin, şeffaf arka kapak ile bu katmanı kullanıcılara gösterdiği gün yüzüne çıkmış oldu.

Xiaomi Mi 8 Explorer aslında şeffaf değilmiş!

Oldukça gerçekçi bir şekilde tasarlanan bu katmanda, anakart üzerindeki objeler rahatlıkla görülebiliyor. Katman düşünülenin aksine bir resim olarak değil, 3D baskı ile hazırlanmış. Bu sayede gerçekten farksız bir görünüm elde edilmiş.

Xiaomi Mi 8 Explorer aslında şeffaf değilmiş!

Parçanın orta kısmında yer alan kare, Qualcomm Snapdragon logosunun olduğu kısım. Xiaomi yetkilileri bu iddialar ilk ortaya çıktığında, bunun kesinlikle doğru olmadığını, Mi 8 Explorer Edition’ın iç donanımını gösterdiğini belirtmişti.

Bu nedenle şirketin yapacağı yeni açıklama merakla bekleniyor. Sonuç olarak cihazın arkasında gördüğümüz şey bir resim veya çıkartma değil. Anakart bileşenleri ayrı bir katmanda 3 boyutlu haliyle yerleştirilmiş durumda.

Yazan: Mehmet Ali Ertunç | Kaynak: SDN-ShiftDelete.Net

Yorum Yap

Yorum Yap