1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. XDefiant, Call of Duty’e Rakip Olarak Geldi

XDefiant, Call of Duty’e Rakip Olarak Geldi

Ubisoft, Call of Duty karşısına yeni ücretsiz oyunu XDefiant ile çıkıyor.

XDefiant, Call of Duty'e Rakip Olarak Geldi

Ubisoft yeni birinci şahis nişan oyunu ile Call of Duty karşısına çıkıyor. Call of Duty dedik çünkü oyun birebir uyarlamasına benziyor. Altı kişilik takım mücadelesi şeklinde olan oyun Tom Clancy’s serisine geliyor.

XDefiant, olarak isimlendirilen oyun aslında Clancy, yapımlarından üç parçayı bir araya toplayarak harmanlıyor. İlki Splinter Cell sırasıyla The Echelon, Ghost Recon, The Division olmak üzere üçünü bir araya getiriyor.

Ubisoft’un San Fransisco stüdyolarında geliştirilirken aynı zamanda bu stüdyolarda South Park: The Fractured But Whloe oyununa da imza atılmış durumda.

Sık sık değindiğimiz gibi oyunun Call of Duty’e benzemesi oldukça konuşuluyor. Altı kişilik iki takım karşılaştıracak olan oyun rekabetçi modlarla destekleniyor. Hızlı yaşayıp çabuk öleceğiniz bir oyununda bulunduğunu belirtelim içerisinde.

Oyun içerisindeki modlara yine değinmemiz gerekirse ilk iki modun ismi “hakimiyet” ve “eskort” olarak belirlendi. Açıkcası Call of Duty tarafına esinlenildiğini yeniden yineleyelim.

Daha önce değindiğimiz gibi oyun içerisinde üç farklı grup bulunuyor. Bu gruplar birbirinden farklı yeteneklere sahip örnek olarak Echelon, düşmanları tespit edecek destek oyuncularını oluşturuyor.

Outcast’ler şifacılar olarak tanımlayabiliriz, Wolves rolündeki oyuncular ise bariyerleri aşabilen tank oyuncular olarak nitelendirilebilir. Tüm karakterlerin varsayılan olarak iki silahı bulunurken, bunların yanında bombalar ve oynadığınız karakterin farklılığına yönelik ekstra aracınız bulunacak.

Yorum Yap