1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Oppo A16 Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri Neler ?

Oppo A16 Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri Neler ?

Oppo A16 için uzun zamandır söylentiler ortada dolaşıyordu.

Oppo A16 Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri Neler ?

Oppo A16’nın şimdi ise teknik özellikleri ortaya çıktı. Cihaz 6.52 inç boyutunda HD+ çözünürlüğe sahip bir LCD ekranla geliyor. Ön taraftaki panele değinmişken burada bizleri bir de çentiğin içerisinde 8 MP’lik bir selfie kamerası karşılıyor.

Arka tarafında üçlü bir kamera kurulumu bulunuyorken burada bizleri 13 MP’lik bir ana kamera görevi gören bir sensör karşılıyor. Sırasıyla bu ana kameraya eşlik eden 2 MP makro kamera ve 2 MP monokrom sensör olduğunu belirtelim. 8.4 mm kalınlığı bulunan Oppo A16 tartı üzerinde 190 gram’lık bir ağırlığa tekabül ediyor.

Oppo A16 Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri Neler ?

Gücünü MediaTek Helio G35 işlemcisinden alırken, söz konusu işlemciye 3 GB RAM ve 32 GB’lık bir dahili depolama alanı eşlik ediyor. Depolama alanı aynı zamanda bir microSD kart ile genişletilebilir durumda.

Kutusundan Android 11 işletim sistemiyle çıkacak olan Oppo A16, ColorOS 11.1 arayüzüne sahip.

5000 mAh gibi hatırı sayılır bir pil kapasitesine sahip olan cihazın şarjı USB-C girişi üzerinden doldurulabilecek. 3.5 mm jack girişi olduğunu hatırlatalım atlamadan cihazın parmak izi okuyucusu kenara yerleştirilmiş durumda.

Mavi, gümüş, siyah olmak üzere çeşitli renk alternatifleriyle gelen telefon ilk olarak Endonezya’da satışa sunuluyor. Global anlamda diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı şimdilik meçhul.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap