1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Windows 11’de Android Uygulama Desteği Dönemi

Windows 11’de Android Uygulama Desteği Dönemi

Microsoft, Windows 11 ile gelecek olan Android uygulama desteğini beta kullanıcıları için sundu.

Windows 11'de Android Uygulama Desteği Dönemi

Microsoft, yeni işletim sistemi olan Windows 11’i bildiğiniz gibi geride bıraktığımız haftalarda kullanıma sundu. Yeni işletim sisteminin kullanıma sunulmasıyla birlikte en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de Android uygulama desteği oldu.

Windows 11’in Android uygulamalarına vereceği destek daha önceden bilinse de yayınlanan sürümde bu destek bulunmuyor.

Android desteğinde ertelemeye giden Microsoft, beta kullanıcıları için bu özelliği yayınladı. Söz konusu güncellemeyle Amazon APPStore ve Android için Windows Alt sistemini getiriyor seçilmiş 50 adet Android oyunu ve uygulamasına destek sunuluyor.

Intel Bridge teknolojisinden güç alan bu yeni özellik AMD, Intel ve Qualcomm donanımlı cihazları destekliyor.

Microsoft, Windows 11’de bulunan Android uygulama desteğinde APK dosyalarının kolayca yüklenebileceğini daha önce dile getirse de, yayınlanan güncellemede bu özellik bulunmuyor.

Windows 11 Android Desteği Nasıl Kullanılır ?

Windows 11’de Android uygulama desteğine erişebilmek için öncellikle kullandığınız cihazda Windows Insider programına katılmanız gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için Ayarlar > Windows Update > Windows Insider Programı yolunu izleyerek Beta kullanıcı olmanız şart.

Cihazınızın Windows 11 build 22000.xxx veya sonraki bir sürüme güncellenmesi ve BIOS/UEFI sanallaştırmanın etkinleştirilmesinin de şart olduğunu belirtelim.

Özelliği kullanabilmek için bir diğer şart ise ayarlardan bölgenizin ABD olarak seçilmesi gerek, uygulamaları indirebilmek için ise ABD merkezli bir Amazon hesabı edinilmesi gerek.

Son olarak Microsoft Store, uygulamasından Amazon AppStore’u indirip kurarak Android uygulamalarını indirerek kullanabilirsiniz.

Yorum Yap