Çamaşır Makinesinden Sürtünme Sesleri Geliyor, Makine Sürtünme Sesi Nasıl Giderilir?

 Çamaşır Makinesinden Sürtünme Sesleri Geliyor, Makine Sürtünme Sesi Nasıl Giderilir?
Okunuyor Çamaşır Makinesinden Sürtünme Sesleri Geliyor, Makine Sürtünme Sesi Nasıl Giderilir?

Temel çalışma prensibi kapsamında çamaşır makineleri içerisindeki tüm çamaşırları kapasitesi ve gücü ölçüsünde farklı yüksek devir hızlarında çevirerek yıkamakta ve sıkmaktadır. Bu şekilde hiçbir şekilde efor sarf etmenize gerek olmadan en kirli çamaşırlarınızın bile tertemiz duruma getirilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle yaşamımızın önemli bir parçası haline gelen çamaşır makinesindeki en ufak bir olağandışı bir durum bile fazlasıyla endişeye kapılmamamıza neden olabilmektedir. Özellikle de çamaşır makinesinde sürtünme sesinin gelmesi fazlasıyla endişelenmemize neden olabilmektedir. Çamaşır makinenizde yıkadığınız çamaşırların birbiriyle, ön kapakla ya da tambur ile sürtünmesinden doğabilecek bir ses oluşumu söz konusu olsa da esas sürtünme sesi Göztepe Arçelik Servisi hizmetlerine ihtiyacınız olduğu anlamına gelmektedir.

Çamaşır Makinesinde Sürtünme Sesi Neden Olur?

Çamaşır makinenizden gelebilecek bir sürtünme sesi, makinenizde ciddi bir arıza olduğunu işaret etmektedir. Çamaşır makinenizin kazanının dönüşü sırasında bir yerlere sürtündüğü anlamına gelmektedir. Ancak hangi parçanın tam olarak nereye sürtündüğünü ve neden sürtündüğünü anlayabilmeniz için mutlaka profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından gerekli olan kontrollerin sağlanmış olması gerekliliği bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin tamburu ile kazanı arasındaki teknik bir arıza nedeniyle birbirlerine sürtünmeleri veya aşırı kireçlenmeye bağlı olarak sürtünme sesinin meydana gelmesi muhtemeldir. Bu durumun söz konusu olup, olmadığının tespit edilebilmesi için bile çamaşır makinenizin üst kapağı açılarak, gerekli olan kontrollerin sağlanması gerekmektedir.

Çamaşır makinenizin kazanından kaynaklı bir kireçlenme söz konusu ise gerekli olan kontrollerin ardından kireçlenmeyi giderecek özel kimyasallar ile müdahalelerde bulunulmaktadır. Ancak bu çok nadir olarak görülen bir nedendir. Çamaşır makinelerinde sürtünme sesinin gelmesinin en çok görülen nedenlerin en başında makinenin yay sisteminin bozulmuş olmasından kaynaklıdır. Aşırı çamaşır yükü gibi bir kullanım nedeniyle makinenizin kazanının dengesini sağlayan yayların işlevini kaybetmesi söz konusu olmuş olabilir. Böyle bir durumda makine kazanı sağa, sola temas ediyordur. Bu durumda kazanının dönüşü sırasında sürtünmesine neden olabiliyor. Böyle bir durumda https://www.arcelikservisi.tv  uzman teknikerleri tarafından makinenin yayları ve amortisörleri ile ilgili olarak değişim gerçekleştirilerek, çözüm sağlanmaktadır.

Yorum Yap
Yazı Ekle