Windows 10’un Yeni Test Sürümüyle Birlikte Auto HDR Geliyor

 Windows 10’un Yeni Test Sürümüyle Birlikte Auto HDR Geliyor
Okunuyor Windows 10’un Yeni Test Sürümüyle Birlikte Auto HDR Geliyor

Microsoft birçok PC oyununa HDR desteğini otomatik olarak ekleyecek.

Şirket Auto HDR olarak adlandırdığı özelliği Windows 10’da test etmeye başladı. Auto HDR ile birlikte DirectX 11 ve Directx 12 oyununa HDR, yüksek dinamik aralık eklenmiş olacak. Teknolojiyle uyumlu bir monitörünüz bulunuyorsa keyfini doyasıya yaşayabileceksiniz.

Auto HDR özelliği, Windows Insiders için yayınlanan en son Windows 10 test yapısında etkinleştirilebilir durumda. Özellik şimdilik sadece önizleme aşamasında bazı DirectX 11 / 12 oyunlarını desteklemeyecektir. Microsoft özelliğin performansını optimize ederek sorunlar üstünde çalışmalarına devam ediyor.

Windows 10 Test Sürümündeki Diğer Özellikler

Auto HDR özelliğiyle birlikte Windows 10’un son test sürümü, Sanal masaüstlerinde çeşitli iyileştirmeler, dosya gezgini güncellemesi, not defterinde ufak değişiklikleri içeriyor.

Windows 10 artık, sanal masaüstü için özel arka planlar barındıracak ve masaüstlerini kolaylıkla sıralayabilme kabiliyetine sahip olacak. Tüm bunların yanında şirket dosya gezgini’ndeki öğeler arasına bir ek dolgu getiriyor. Yeni dosya gezgini eskisine göre dokunma işlevleri açısında optimize edilmiş olacak.

Windows 10'un Yeni Test Sürümüyle Birlikte Auto HDR Geliyor

Yorum Yap
Yazı Ekle