Windows 10’un Yeni Güncellemesi Sorunlarıyla Geldi

 Windows 10’un Yeni Güncellemesi Sorunlarıyla Geldi
Okunuyor Windows 10’un Yeni Güncellemesi Sorunlarıyla Geldi

Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı son güncellemesi hatalarıyla birlikte geldi.

Microsoft milyonlarca kullanıcısına sunduğu Windows 10 için yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bu güncellemede çeşitli güvenlik açıklarını kapatmasıyla birlikte, yeni özellikleri işletim sistemine eklemeye devam ediyor. Ancak bu güncellemelerin yansıması olarak birtakım sorunlarda beraberinde geliyor. Bildiğiniz gibi Mayıs içerisinde Microsoft büyük bir güncelleme yayınladı. Mayıs 2020 / Sürüm 2004 isimli güncelleme özellikleriyle öne çıkmasından ziyade getirdiği hatalarla birlikte öne çıkmaya başladı.

Hatalarından arınmayan Windows 10 sürüm 2004 güncellemesi kullanıcıların başını ağrıtmaya devam ediyor yani. Bu güncellemeyle gelen özelliklerin yanı sıra çeşitli sorunlar da baş gösteriyor. Bu hatalardan birisi işletim sisteminin önemli özelliklerinden “Yeni Başlangıç” sorunu. Sorun yaşayan kullanıcılar bu özellik vasıtasıyla kurtarma özelliğinden yararlanabiliyorlardı. Ancak bir süredir işletim sistemini tamamen fabrika ayarlarına çevirmeye yarayan bu özellik “Başlarken” butonu Windows Güvenliği kısmında görünmüyor.

Mayıs ayında yayınlanan güncellemeyle birlikte kullanıcılar başka sorunlarda yaşamaya devam ettiler. Bu sorunlardan bir başkası ise Office kullanan kullanıcıları ilgilendirmekte, bazı kullanıcılar Word,Excel gibi Office uygulamalarını açtıklarında “Windows dosyayı” bulamadı hatasıyla karşılaşmaya başladılar. Diğer taraftan buna yönelik benzer bir hata ise yazdırma sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Yani Windows 10’un yeni güncellemesi kullanıcılar için bir sorunlar silsilesi haline geldi resmen.

Yorum Yap
Yazı Ekle