Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Çıktı

 Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Çıktı
Okunuyor Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Çıktı

Microsoft’un merakla beklenen Windows 10 Mayıs güncellemesi nihayet kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Microsoft, her yıl Windows 10 için yılda iki kez güncelleştirme yayınlıyor. Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi de bunlardan bir tanesi, bu güncelleme kullanıcılarının beklentisinin aksine devrim niteliğinde özellikler sunmasa da işletim sistemi üzerinde birtakım bileşenlerde değişiklik yapıyor.

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin dünya üzerindeki tüm Windows 10 kullanıcılarına ulaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Ancak, güncellemenizin gelip gelmediğini kontrol etmek için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update’ı takip ederek kontrol edebilirsiniz.

Mayıs 2020 güncellemesinin neler getirdiğine bakacak olursak, Windows’ta çalışan Linux alt sistemlerin performansını arttırmaya yönelik bir Linux çekirdeği içermekte bu güncelleme, Microsoft Update aracılığıyla bu çekirdeği güncelleyeceğini dile getiriyor. Cortana’ya yönelikte birtakım değişiklikler yapılmış, görev çubuğundan kaldırılan sesli asistan, bağımsız bir şekilde güncellenebilen bir uygulama haline geldi. Sanal masaüstü özelliğine yönelik ve arama seçenekleri, dosya gezginine yönelik yeni özellikler getirilmiş durumda.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın