Huawei, Apple Rekabeti Kızışıyor

 Huawei, Apple Rekabeti Kızışıyor
Okunuyor Huawei, Apple Rekabeti Kızışıyor

Huawei ve Apple rekabetinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Huawei Apple’ın etkin olduğu pazarlarda, rakibini geride bırakılmış durumda.

Çin’den gelen pazar bilgilerine göre tablet satışlarında, 2020 yılının ilk çeyreğinde Huawei resmen Apple’ı geride bıraktı. Bu sürece etki eden etkenlerden, doğrudan iPad stoklarında yaşanan sorunların sebep olduğu söylenenler arasında. Bahse konu olan Çin’den gelen pazar bilgileri sadece 2020 yılının ilk çeyreğini ve Çin’deki satış tablosunu ifade ediyor. Dünyanın içinde bulduğu küresel anlamda pandemi sürecinde Çin’deki tablet satışlarında gerilemeyerek Huawei’nin, Apple’ı geçmesi önemli bir detay.

South China Mornin Post’un yayınladığı verilere göre Çin’deki tablet satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 30 gerilemiş durumda şun için. Bu noktada Huawei’nin tablet satışları önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4.3 artarak resmen 1.5 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Apple’ın, Çin’deki pazar payı ise yüzde 40.2 seviyesinden yüzde 31.5 seviyesine kadar gerileyerek düşüşe geçmesiyle dikkat çekiyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle