Apple Sürücüsüz Araba İçin Harekete Geçti

 Apple Sürücüsüz Araba İçin Harekete Geçti
Okunuyor Apple Sürücüsüz Araba İçin Harekete Geçti

Cupertinolu teknoloji devi sonunda otomobil sektörüne giriyor.

Apple‘ı çoğunlukla iPhone’ları, iPad’leri ve Mac bilgisayarlarıyla biliyoruz. Ortaya çıkan Reuters raporu, Apple‘ın radikal bir şekilde yeni batarya teknolojisine sahip olacak kendi kendine giden bir otomobil için 2024 yılını hedeflediğini iddia etti.

Apple‘ın bu araç üzerinde 2014 yılından beri çalıştığı söyleniyor. Ancak 2018‘de gerçekleşen liderlik değişikliğinden sonra Apple aracı geliştirmek için oldukça hummalı bir mesai içine girdi. Şirket otomobilin çıkışı için 2024 yılını resmen hedefledi.

Kendi kendine gidebilen otomobilin geliştirilmesi aşamasında Apple, LİDAR ve yeni piller gibi teknolojiler üzerinde araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor. LİDAR isimli sensör navigasyon için yolun 3B görünümünün oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Apple, LİDAR teknolojisinin yanında Monocell tasarımına sahip yeni bir pil teknolojisinin üzerinde duruyor. Bu noktada şirket bir hücreye daha fazla pil kapasitesinin sığdırılmasına izin vererek, aracın menzil kapasitesinin genişlemesine olanak tanıyacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle