1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’tan Uygulama Üzerinden Alışveriş İmkanı!

WhatsApp’tan Uygulama Üzerinden Alışveriş İmkanı!

WhatsApp'tan Uygulama Üzerinden Alışveriş İmkanı!

WhatsApp uygulama üzerinden alışveriş imkanı tanıyan bir özelliği entegre ediyor.

WhatsApp kullanıcıya yönelik deneyimlerini sürekli geliştirmeye devam ediyor. Son olarak WhatsApp Business, kullanıcılarının doğrudan sohbet penceresi üzerinden ürün satın alabilmesine olanak tanıyan bir özellik getiriyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp işletme hesabına sahip kullanıcılar sohbet penceresi yardımıyla ürün kataloglarını müşterilerine doğrudan gösterebilme şansına sahip olacaklar.

WhatsApp’ın tüm bu özelliği adım adım anlatan bir video yayınladığına da değinmeden olmaz. Videoda kullanıcı işletmeye mesaj ile ulaşarak katalogların olup olmadığına dair bilgi istiyor, işletme ise kullanıcının isteğine uygun bir katalog gönderimi yapıyor. Kullanıcı tarafında se beğendiği ürünü seçerek sepetine ekliyor ve sonucunda uygulama üzerinden ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Şirket bu işlemlerde ödemeler için Facebook Pay’i kullanmayı düşünse de bu özellik bildiğiniz gibi yılın başlarında Brezilya’da halen test ediliyordu. Çeşitli sorunlar sebebiyle sonradan test dursa da Facebook, bu özelliği kullanıma sunmak istediğini belirtmişti.

Yorum Yap