WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geldi

 WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geldi
Okunuyor WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geldi

WhatsApp, kullananların işletmelerin ürünlerine ulaşacağı bir alışveriş özelliğini kullanıma sunuyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, işletmelere yönelik çıkardığı WhatsApp Business uygulamasına katalog özelliği getirmişti, bu özellik sayesinde kullanıcılar işletmelerin ürünlerine uygulama içerisinden göz atma şansına sahip oldu.

Facebook, WhatsApp’ın sahip olduğu alışveriş özelliğini tüm kullanıcılar için artık açma kararı aldı. Özellikle birlikte bir işletmenin WhatsApp sohbet ekranına giriş sağladığınız zaman, sağ üst köşede bir alışveriş butonu belirecek. Butona bastığınız zaman, işletmenin ürün kataloğuna kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

WhatsApp'a Alışveriş Özelliği Geldi

WhatsApp, kullananların işletmelerin ürünlerine ulaşacağı bir alışveriş özelliğini kullanıma sunuyor.

Kullanıcılar ulaştıkları katalog ekranından almak istedikleri ürünleri sepetlerine ekleyerek uygulama üzerinden ödemelerini gerçekleştirerek satın alabilecekler. WhatsApp’ın bu özelliğiyle uygulamadan çıkış yapmadan bir ürünü satın alma şansına sahip olacaksınız.

İşletme ile sohbet kısmından iletişim kurarak ürünlere yönelik sorularınızı sorabilecekken, bu özellik aynı zamanda orta ve küçük ölçekli işletmeler içinde önemli bir pazar olacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle