1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’ın Süresi Doldu 15 Mayıs’ta Ne Olacak ?

WhatsApp’ın Süresi Doldu 15 Mayıs’ta Ne Olacak ?

WhatsApp'ın Süresi Doldu 15 Mayısta Ne Olacak ?

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası bilindiği gibi 15 Mayıs tarihinde yürürlüğe giriyor.

WhatsApp’ın daha önce ülkemizde dahil olmak üzere 8 Şubat’da yürürlüğe almak istediği ancak gelen tepkiler sonucunda 15 Mayıs’a ertelediği sürenin sonuna gelindi.

Uygulamayı kullananlar şirketin kararından sona alternatif uygulamalara göç etmişti ancak WhatsApp yine bu durumdan zararlı çıkan taraf olmadı.

WhatsApp’ın yaptığı son duyuruda, “Bu güncelleme nedeniyle 15 Mayıs’ta hiç kimsenin hesabı silinmeyecek veya WhatsApp’ın işlevselliğini kaybetmeyecek” ifadeleri kullanıldı.

Sözleşmeyi bazı kullanıcılar kabul etmiş kabul etmeyenler ise gelişmeleri takip ediyor. Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları 15 Mayıs’ta siliniyor mu ?

Tüm bu soruların yanıtlarını WhatsApp resmi olarak verdi.

15 MAYIS’TA WHATSAPP HESAPLARI SİLECEK Mİ ?

  • 15 Mayıs’ta gizlilik sözleşmesi kullanıcıların karşısına çeşitli değişikliklerle yine çıkacak. Değişiklikler arasında ise kullanıcıların ilk aşamada bir yaptırıma tabii olması olası gibi duruyor.
  • Gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılar ilk olarak kısıtlanmayacak ancak bir süre sonra kısıtlamaların etkisi arttırılacak.
  • WhatsApp’a göre sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar gönderilen bildirimlerle sözleşmeyi kabul etmesi istenecek. Bir zaman sonra ise bazı kullanıcılar kısıtlamalara tabii tutulacak. Tüm kullanıcıların aynı anda kısıtlanması beklenmiyor, işlemin zamana yayılarak yapılacağı dile getirildi.
  • Yeni dönemle birlikte sözleşmeyi kabul etmeyecek kişiler öncelikle sohbetlerine ve kişi listesine olan ulaşımını kaybedecek. Ancak gelen telefon aramalar veya görüntülü aramalara ulaşılabilecek.
  • Sözleşmeyi kabul etmeyip kısıtlamalara takılan kullanıcılar bir sonraki aşamada ise yalnızca mesajları okuyabilecek ve bildirime bakabilecekler.
  • Birkaç haftaya yayılan sınırlı erişimin ardından ise, gelen aramaları ve bildirimler alınmayacak mesaj ve aramalar yapılamayacak. Bu kullanıcılar uygulamayı tamamen kullanamaz duruma gelecekler.
  • WhatsApp’ın aslında bir gevşetme yaptığı söylense de ısrarı hala devam ediyor. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar önümüzdeki süreçte uygulamayı kullanabilme şansına sahip olmayacak.

Yorum Yap