1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’a Topluluklar Özelliği Kazandırılıyor

WhatsApp’a Topluluklar Özelliği Kazandırılıyor

WhatsApp, grup özelliklerini geliştirmek adına bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

WhatsApp'a Topluluklar Özelliği Kazandırılıyor

WhatsApp, grup özelliklerini geliştirmek adına topluluklar adı verilen bir platform için kollarını sıvamış durumda. Söz konusu özellik daha önce XDA Developers tarafından ortaya atılmıştı.

WABetaInfo’nun haberine göre yeni topluluklar özelliği sayesinde grup yöneticileri gruplar üzerinde daha fazla kontrol imkânına sahip olabilecekler. Topluluklar özelliğinin odağında en önemli özellik olarak grup içinde grup oluşturma gösteriliyor. Özellik Discord topluluklarındaki kanal yapısıyla benzerlik gösteriyor.

Yöneticiler topluluk daveti bağlantısı ile kullanıcıları topluluklara davet edebilecekler. Söz konusu özellikte sohbetin ne şekilde görüneceği şimdilik kestirilemesede WABetaInfo’ya göre uçtan uca şifreleme geçerli olacak.

Topluluklar özelliği alışageldiğimiz WhatsApp sohbet tasarımından oldukça farklı görünecek gibi görünüyor. WABetaInfo’ya göre, topluluk ikonlarının köşeleri yuvarlatılmış kareler şeklinde olacak. Şimdilik topluluklar özelliğinin kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmiyor.

Yorum Yap