1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’a İki Yeni Özellik Daha Geldi

WhatsApp’a İki Yeni Özellik Daha Geldi

WhatsApp yeni güncellemesiyle arama ekranında bazı değişiklikler gerçekleştirdi.

WhatsApp'a İki Yeni Özellik Daha Geldi

WhatsApp karşımıza yeni güncellemelerle çıktı. Kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam eden şirket şimdi ise aramalar ekranında bir dizi değişikliğe gitti. Tasarımsal anlamda radikal bir değişiklik olmasa da arama ekranında bazı değişiklikler bulunuyor.

WhatsApp’ta bir kullanıcıyı aradığınız zaman tıpkı FaceTime’ı andıran bir arayüzde aradığınız seçeneklere kolayca erişebileceğiniz sağlayan yeni bir tasarım bizleri karşılıyor.

Yeni arayüzde görseldeki gibi düğmelere oldukça yer verildiği görülüyor. Kullanıcıların aktif olup olmadıkları arayüzle birlikte kolayca görülebiliyor.

WhatsApp'a İki Yeni Özellik Daha Geldi

Güncellemeyle birlikte arama düğmesinin alt tarafa taşındığını görüyoruz. Aynı zamanda burada yanında ses, mikrofon ve video düğmeleride yer alıyor. Arayüzle gelen yeniliklerden bir tanesi de ekranı yukarı doğru kaydırdığınız zaman katılımcı ekleyebileceğiniz düğmeler yer alıyor.

GRUP ARAMALARINA SONRADAN KATILABİLME İMKÂNI

Grup görüşmelerinde görüşmeyi kaçırdığımız zaman, yöneticinin bizi yeniden davet etmesi gerekiyordu.

Ancak beta sürümüyle birlikte yeni gelen özllikle grup görüşmeleri başladıktan sonra görüşmeye katılabilme olanağınız bulunuyor.

Biri sizi bir grup aramasına davet ettiğinde kaçırdıysanız, görüşmeye sonradan katılabileceksiniz. Bunun için görüşmeye katıl butonuna dokunmanız yeterli olacak.

WhatsApp'a İki Yeni Özellik Daha Geldi

Yorum Yap