1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook İçerik Üreticilerine 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

Facebook İçerik Üreticilerine 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

Facebook hem kendi bünyesindeki hem de Instagram’da bulunan içerik üreticilerin 1 milyar dolar yatırım yapacak.

Facebook İçerik Üreticilerine 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

Facebook platform bünyesinde bulunan içerik üreticilerine destek olmak amacıyla 1 milyar dolarlık yatırım programını açıkladı. Yatırımla birlikte içerik üreticileri, üretecekleri özgün içerikler karşılığında Facebook’tan belli miktarlarda ödeme alacaklar.

Ödemeler “bonus programları” ismiyle belirli kriterleri sağlayan içerik üreticilerine verilecek. Tüm kullanıcılar için açılmayan bonus programları, Facebook’un açıklamasına göre kapsamı genişleyecek.

Platformun bonus programıyla hareketleneceği aşikar. Şimdilik davetiye alan içerik içerik üreticileri için ilk bonus programı In-Stream bonus ile Facebook’ta yayın gerçekleştirenler yayın içi reklam özelliğini kullanarak dört ay boyunca bonus ödemelerinden faydalanabilecekler.

Facebook İçerik Üreticilerine 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

Bir diğer bonus programı olan Star Challengers ile platformdaki yayıncılar belirli hedefleri gerçekleştirdiklerinde ödeme alabilecekler.

Instagram da bulunan içerik üreticileri de unutulmuş değil. IGTV için reklam özelliğini aktif eden içerik üreticileri geçerli bonus programıyla videolarından gelir sağlayabilecekler.

Instagram tarafında canlı yayın ve reels içinde bonuslar bulunuyor. Canlı yayın gerçekleştiren içerik üreticileri belirli hedefe ulaştıkları zaman rozetler elde edecek ve aynı zamanda bonus kazanacaklar.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap