1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp Videolarında Tasarruf Dönemi Başıyor

WhatsApp Videolarında Tasarruf Dönemi Başıyor

WhatsApp yeni video özelliğiyle adeta internet paketlerine doping olacak.

WhatsApp Videolarında Tasarruf Dönemi Başıyor

WhatsApp kullanıcılarının zaman zaman yaşadığı en büyük sorunlar arasında internet paketleri bulunuyor. Karşı taraftaki gönderici yüksek boyutlu videolar gönderdiği zaman internet paketiniz kısa süre içerisinde bu videolar dolayısıyla tükenebiliyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, konunun farkında olarak kullanıcılar için bir adım attı. Böylelikle kullanıcılar internet konusunda sorun yaşamayacak.

YouTube’da bir video izlerken onların farklı kalitelerde olduğunu zaman zaman görüyoruz. İşte WhatsApp’ın atacağı adımında bu yönde olması planlanıyor. Söz konusu özellikle birlikte video kalitelerini ayarlamak mümkün olacak, kullanıcılar internet paketleri tükenmeden videoları kolaylıkla izleyebilecekler.

Yeni özellikle birlikte 3 farklı seçenek sunulurken bunlardan ilkinin “otomatik mod” olduğunu belirtelim. Otomatik mod sizin internet gücünüze göre video kalitenizi ayarlayacak. “En iyi kalite” isimli bölümde ise videonun en yüksek kaliteli halini izleyebileceksiniz.

Veri tasarrufu isimli bir diğer özelliği sayesinde ise kullanıcılar çok az internet tüketerek videoları izleme olanağına sahip olabilecekler. Videonun boyutları sıkıştırılarak boyutu küçülecek, kullanıcılar internetleri bitmeden videoları kolaylıkla izleyebilecekler.

WhatsApp’ın 2.21.14.6 kodlu Android beta sürümüyle söz konusu özelliği görebileceğiz.

Yorum Yap