1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Uygun Fiyatlı LG Velvet Kullanıcıların İlgisini Çekecek

Uygun Fiyatlı LG Velvet Kullanıcıların İlgisini Çekecek

Uygun Fiyatlı LG Velvet Kullanıcıların İlgisini Çekecek

LG’nin yeni popüler modeli Velvet’in daha uygun fiyatlısı için çalışmalar başladı.

LG Velvet fiyatıyla kullanıcılarının ilgisini çekmeyi hedefliyor. Bir dönemler akıllı telefon pazarında azınsanmıyacak bir paya sahip olan LG,  ülkemizde de aynı şekilde ciddi bir müşteri kitlesi bulunuyordu. Teknoloji devinin bir süredir aslında sesi soluğu adeta kesildi diyebiliriz. Bunun sebebi ise Çinli üreticilerin global pazarda oldukça boy göstermeleri olarak belirtiliyor bu yüzden LG bir süre kabuğuna çekilmek durumunda kaldı. Katı fiyat politikasıyla, Çinli üreticilerle rekabet etmekte zorlanan şirket bir nevi iç pazara yönelik bir yol izlemek zorunda kalmıştı.

Kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunulan Velvet ile birlikte Güney Koreli teknoloji devi tekrardan kullanıcıların ilgi ve alakasını kazanmayı başardı. Ama bu durum bir olumsuzluğu da beraberinde getirdi yine LG’nin katı fiyat politikası Velvet modeli içinde geçerli olunca satışlara negatif olarak yansıdı. Bu yansımaya olumlu bir hava vermek isteyen şirket ucuz LG Velvet için adımını atıyor. Orta segmente hitap eden modelinin maliyetini kısıtlayarak daha uygun bir fiyat etiketi belirleyecek. LG bunun için Velvet’te kullanılan Qualcomm tabanlı yonga setini, MediaTek’in Dimensity 800 yonga seti ile değiştiriyor. Bunun haricinde telefonunun hemen hemen diğer özellikleri aynı diyebiliriz. Cihazın yonga setinin değişimi ise Velvet’in fiyatının düşmesinde oldukça büyük bir etken.

Şimdilik yeni uygun fiyatlı Velvet modelinin fiyatına dair bir gelişme bulunmuyor. LG kısa zaman içerisinde bu modeli de resmiyete dökecektir detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap