1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter’a Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi

Twitter’a Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi

Twitter, istenmeyen takipçilerin profilden kolayca çıkarılabilmesi için “takipçi çıkarma” özelliğini yayınladı.

Twitter'a Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi

Twitter, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların takipçilerini çıkarabilecekleri “takipçi çıkarma” özelliğini bünyesine dahil etti. Kullanıcılar bugüne kadar kendilerini takip etmelerini istemedikleri kullanıcıları engelleme yoluna gidiyorlardı. Yeni gelen özellikle birlikte Twitter, kullanıcılarına “takipçi çıkarma” özelliğini getirdi.

Twitter'a Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi

Söz konusu “takipçi çıkarma” diğer sosyal medya platformlarında yıllardır varolan bir özellik örnek olarak Instagram’da takipçilerinizi çıkarabileceğiniz bir seçenek bulunurken Facebook’ta karşımıza bu özellik kişiyi arkadaşlıktan çıkarma olarak karşımıza çıkıyor.

TWİTTER’DA TAKİPÇİ NASIL ÇIKARILIR ?

Yalnızca web sürümünde kullanılan özellik için aşağıdaki adımları takip ederek istediğiniz kullanıcıyı takipten çıkarabilirsiniz.

Öncelikle Twitter, profilinize ulaşarak buradan takipçi sayınızın bulunduğu bölüme tıklayın. Ardından sizi takip edenlerin listesi karşınıza çıkacak sağda bulunan üç noktalı menüye tıklayarak “Bu takipçiyi kaldır” seçeneğine tıkladığınız zaman kullanıcıyı takipten çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap