1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter Blue Nedir, Özellikleri ve Fiyatı ?

Twitter Blue Nedir, Özellikleri ve Fiyatı ?

Twitter Blue Nedir, Özellikleri ve Fiyatı ?

Twitter’ın yeni ücretli üyelik sistemi “Twitter Blue” tanıtıldı.

Twitter’ın, geride bıraktığımız aylarda ücretli üyelik sistemi üzerine çalışmalar gerçekleştirdiği söylenmişti. Şirket “Twitter Blue olarak adlandırdığı yeni ücretli abonelik sistemine dair detayları sonunda açıkladı.

Bazı ülkelerde şimdiden kullanıcılar için açılan Twitter Blue’nun fiyatı ve özellikleri çok merak edildi.

TWİTTER BLUE FİYATI NEDİR ?

“Twitter Blue” olarak adlandırılan ücretli abonelik sistemi birçok ülkede hizmete girmiş durumda. İngiltere’de 2.49 sterling olan fiyat ABD’de ise 2.99 dolar civarında seyrediyor.

Türkiye fiyatına gelecek olursak App Store’un Türkiye sayfasında yer verilen bilgilere göre, Twitter Blue’nun Türkiye fiyatı 30,99 TL olarak belirlenmiş durumda.

TWİTTER BLUE ÖZELLİKLERİ NEDİR ?

Twitter bahsi geçen yeni ücretli abonelik sistemini kullanıcılara zorunlu tutmayacak ve isteyen kullanıcılar ek özelliklere sahip bu modele kolaylıkla geçebilecekler.

Twitter Blue’nun kullanıcılarına sunduğu belki de en iyi yeniliklerden bir tanesi “Tweet’i geri al” özelliği olduğu söylenebilir. Aboneler tweet attıkları zaman onu hemen geri alıp düzenleyip yeniden paylaşabilme hakkına sahip olacaklar.

Uzun flood tweetleri okuyabilme işlemini kolaylaştırmak adına kullanıcıları bu abonelik sisteminde bir de “Okuma modu” karşılıyor.

Twitter Blue ile birlikte “Koleksiyonlar” özelliğiyle özel uygulama simgeleri, favori tweetleri kaydedip düzenleyebildiğiniz özellik de sunuluyor.

Ücretli abonelik sisteminin detayları paylaşılsa da tam olarak ne zaman aktif olarak kullanıma sunulacağıyla ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap