1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter’a Sesli DM Özelliği Geliyor

Twitter’a Sesli DM Özelliği Geliyor

Twitter'a Sesli DM Özelliği Geliyor

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların sesli DM gönderebilmesini sağlayan özellik üzerinde çalışıyor.

Twitter son zamanlarda bünyesine kattığı bir çok özellik ile gündeme geliyor. Son özelliklerinden bir tanesi sesli tweet özelliği dikkat çekmişti. Kullanıcılarına benzer bir özelliği getirmek isteyen Twitter, bu kez ise DM yoluyla sesli mesaj gönderilebilmesine olanak sağlayacak. Karakter sınırlamasıyla kullanıcılarının yazılı paylaşım yapmasını sağlayan  Twitter, bu algısını kırıp kullanıcılarına sesli tweet atabilme özelliğini sunmuştu. Sesli tweet özelliği Twitter kullanıcıları arasında farklı seslere neden olsada bir kesim kullanıcı Twitter’ın yazı üstüne kurulu bir platform olduğunu savunmuş yeni özelliği desteklemediklerini dile getirmişlerdi.

Son özellik ise adeta sesli tweet özelliğini destekler nitelikte oldu. Bu özellik sesli tweet özelliğini desteklemeyen kullanıcıların hoş karşılamayacağı cinsten. Twitter sesli tweet özelliğini DM tarafı içinde getirme kararı aldı. Kullanıcıların birbirlerine özel mesaj göndermelerini sağlayan DM özelliğinde, artık ses kaydı da gönderebilme imkanına sahip olacaksınız.

Testlerine başlnan özellik ile kullanıcılar birbirlerine sesli DM gönderebilecekler. Sesli DM özelliğinin kısa süre içerisinde hem İOS  hem de Android tarafı için gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap