1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Türkiye’de Üretilen Oppo Reno 5 Lite Satışa Çıkıyor

Türkiye’de Üretilen Oppo Reno 5 Lite Satışa Çıkıyor

Türkiye'de Üretilen Oppo Reno 5 Lite Satışa Çıkıyor

Oppo’nun Türkiye’de ürettiği Oppo Reno 5 Lite satıcılara ulaşmaya başladı.

Oppo Türkiye’de açtığı Tuzla üretim tesisinde geride bıraktığımız haftalarda telefon üretimine başlamıştı. Mart ayında tanıtılan ve ülkemizde satışa sunulan Oppo Reno 5 Lite artık ülkemizde üretiliyor.

Yerli üretim cihazlar artık satıcılara gönderilmeye başlandı. Fiyat olarak 3 bin 500 TL civarında seyreden telefonun fiyatının az daha düşeceğini belirtelim.

OPPO RENO 5 LİTE ÖZELLİKLERİ

6.4 inç büyüklüğünde 2400 X 1080 çözünürlüğünde FullHD+ AMOLED bir ekranla gelen cihaz gücünü MediaTek’in Helio P95 işlemcisinden almakta. Bahsi geçen işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Cihaza genel hatlarıyla bakacak olursak arka tarafında bizleri kare şeklinde konumlandırılmış 4’lü bir kamera kurulumu karşılıyor. Kameralar ise 48 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera, 2 MP makro ve derinlik kamerasından oluşuyor. Ön tarafında 32 MP’lik tek bir selfie kamerası bulunuyor.

Türkiye'de Üretilen Oppo Reno 5 Lite Satışa Çıkıyor

4310 mAh batarya kapasitesiyle gelen Oppo Reno 5 Lite kutusundan Android 11 işletim sistemiyle çıkarken, 30W VOOC 4.0 hızlı şarj desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Yorum Yap