1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Oppo Reno 6Z 5G’nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Oppo Reno 6Z 5G’nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Oppo, orta segment modellerinden bir tanesi Oppo Reno 6Z 5G ile geliyor.

Oppo Reno 6Z 5G'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo’nun akıllı telefon sektöründeki rolü gün geçtikçe büyüyor. Fiyat / performans cihazları Reno serileri kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Seriye yeni bir aile üyesi daha ekleniyor.

Ülkemize Oppo Reno serisi yeni gelmeye başlasa da Avrupa’da satışa sunuldu bile. Yakın zaman içerisinde Reno 6 serisinin ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Oppo Reno 6Z 5G, isimli modelin özellikleri ve detayları GeekBench listelerinde göründü.

OPPO RENO 6Z 5G TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Oppo Reno 6Z modelinin tanıtım tarihi daha önce açıklanmıştı. Serinin son modeli olarak nitelendirebileceğimiz Reno 6Z 5G modeli performansıyla dikkatleri üzerine çekecek.

GeekBench listelerinde ortaya çıkanlara göre cihaz 8 GB RAM’e sahip olduğunu söyleyebiliriz. Orta segment cihazlarda çoğunlukla 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri kullanılıyor. Ancak Oppo bu durumu aşarak orta segment cihazlarında 8 GB RAM seçeneğini kullanarak rakiplerine nazaran farkını gösteriyor.

Diğer serilerde bulunan sanal RAM genişletme özelliği yer alıyor. Söz konusu özellikle dahili depolama kapasitesinden bir kısım alınarak RAM belleğe geçici olarak aktarılıyor. Böylece örnek olarak 8 GB olan RAM kapasitesi 10 / 12 GB seviyelerine kadar çıkabiliyor.

GeekBench testlerinde ortaya çıkanlara göre bahsi geçen model tek çekirdeklide 589, çok çekirdeklide ise 1.749 puan alıyor. Üçlü kamera kurulumuyla karşımıza çıkacak olan Oppo Reno 6Z 5G karşımıza 64 MP ana kamerayla çıkacak.

Yakın zamanda tanıtılması beklenen model hakkında daha detaylı bilgileri şimdilik bilmiyoruz ancak önümüzdeki haftalarda ortaya çıkması muhtemel.

Yorum Yap