1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Realme X9 Kendisini Gösterdi Yakında Geliyor

Realme X9 Kendisini Gösterdi Yakında Geliyor

Realme’nin X9, modeli sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıktı.

Realme X9 Kendisini Gösterdi Yakında Geliyor

Oppo’nun alt markası olarak faaliyetlerine devam eden Realme fiyat / performans odaklı, kullanıcıların bütçelerine hitap eden telefonlarıyla kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Ülkemize de giriş yapan Realme’yi sürekli olarak fiyat / performans cihazlarıyla biliyoruz. Ancak çinli üretici bu sefer ezberleri bozarak Realme X9, modeliyle önceki serilerden farklı olarak güçlü bir Qualcomm işlemciyle boy gösteriyor.

Cihaz tanıtılmadan şimdiden sertifikasyon kuruluşlarında kendini gösterdi bile. Geçtiğimiz günlerde TENAA’da görülen model, 3C gibi kuruluşlarda da görüldü.

Tasarımsal anlamda detayları göremesekte sızıntılar aracılığıyla teknik özelliklerine dair az çok detaylar olduğunu görüyoruz.

REALME X9 ÖZELLİKLERİ

RMX3361 model numarasıyla ortaya çıkan cihaz 6.43 inç büyüklüğünde AMOLED bir panel ile geliyor. İnce sayılabilecek bir cihaz olduğunu söylemeden geçmeyelim boyutlarına gelirsek 159,2 X 73,5 X 8,0 olduğu görülüyor.

3C sertifikalarında cihazın çift hücreli bir pil ile geleceğini görmek mümkün. 2100 mAh kapasiteli hatrı sayılır büyüklükte çift hücreli bir pil olduğunu belirtelim. Tam olarak 4200 mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek. Söz konusu bataryaya güç sağlayan 65W gücünde bir hızlı şarj desteği bulunuyor.

Kutusundan Android 11 işletim sistemiyle birlikte çıkacak olan Realme X9, Realme OS 2.0 sürümünü bünyesinde barındırıyor. Gücünü Snapdragon 870 işlemcisinden alacak olan cihaza 12 GB RAM eşlik ediyor.

Yorum Yap