1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Realme’den Yeni Uygun Fiyatlı Amiral Gemiler

Realme’den Yeni Uygun Fiyatlı Amiral Gemiler

Realme'den Yeni Uygun Fiyatlı Amiral Gemiler

Realme’nin yeni cihazlarının hangi işlemcileri kullanacağı belli oldu.

Ülkemizde açacağı üretim tesisiyle üretime başlayacak olan Realme bir Çinli akıllı telefon üreticisi olmasına rağmen Hindistan pazarına yönelik oldukça iyi satışlar gerçekleştiriyor. Tabii ki bunda en önemli etkenlerden bir tanesi uygun fiyatlı telefonlar üretmesinden kaynaklı oluyor.

Realme’nin ülkemiz pazarında Snapdragon 720G işlemcisine sahip Realme 7 Pro gibi cihazları bulunmakta. Şirket bugüne kadar cihazlarında orta seviyenin üstünde konumlandırabileceğimiz yonga setlerini kullandı, ancak bu alışkanlığından vazgeçecek gibi.

Şirket üst seviye işlemci kullanmaya Realme GT Neo ile başladı diyebiliriz. Dimensity 1200 işlemci ile amiral gemisi dünyasına adım atan Realme, Snapdragon yonga setlerini de kullanacak. Yakında tanıtacağı iki telefonda Realme Snapdragon 870 ve Snapdragon 778G yonga setlerini kullanacak.

Bahsi geçen yonga setleri 5G desteğine sahipken her ikisini de üst seviye yonga seti olarak konumlandırabiliriz. Snapdragon 870, 888’den sonra en güçlü yonga seti olarak karşımıza çıkarken 778G ise orta seviyedeki en güçlü işlemci adayı.

Realme bahsi geçen cihazları 18 Haziran’da tanıtmayı planlıyor. Şimdilik herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Yorum Yap