1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telegram’a Şifrelenmiş Telekonferans Geliyor

Telegram’a Şifrelenmiş Telekonferans Geliyor

Telegram'a Şifrelenmiş Telekonferans Geliyor

Telegram, yakında şifrelenmiş video konferans özelliğine kavuşuyor.

Telegram, kısa zaman sonra şifreli mesajlaşma uygulaması kadar güven verdiğini iddia ettiği kendi konferans hizmetini kullanıcılarına sunacak.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, kişisel Telegram kanalından yaptığı açıklamada, yeni hizmetin mevcut video konferans çözümlerinden oldukça iyi bir deneyim sunacağını dile getirdi.

Durov, “Görüntülü görüşmelerden bahsetmişken, Mayıs ayında sesli sohbetlerimize video seçeneği ekleyerek Telegram’ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz. Ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü giderme, masaüstü ve tablet desteği olacak. Modern bir video konferans aracından beklenen her şeyi Telegram’ın kaliteli kullanıcı arabirimi, hızı ve şifrelemesi ile sunacağız. Bizi izlemeye devam edin!” dedi.

Pandemi hayatımıza girdiğinden bu yana insanlar evlerine kapandı ve işlerde tamamen evlere taşındı. Haliyle geride bıraktığımız yıl Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi uygulamaların kullanımında adeta patlama yaşandı. Bunun yanında insanlar alternatif olarak artık Facebook Messenger, Discord, WhatsApp gibi uygulamaları kullanmaya başladı.

Yorum Yap