1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telegram, WhatsApp’tan Gelen Kullanıcılara Sohbetlerini Taşıma İmkanı Veriyor

Telegram, WhatsApp’tan Gelen Kullanıcılara Sohbetlerini Taşıma İmkanı Veriyor

Telegram, WhatsApp'tan Gelen Kullanıcılara Sohbetlerini Taşıma İmkanı Veriyor

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi nedeniyle son günlerde oldukça büyük bir göçe mevzu olan Telegram yeniliklerine devam ediyor.

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabet her geçen gün artmaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp‘ın gizlilik politikasındaki değişik oldukça gündemi meşgul etmişti. Şirket, kullanıcılarına verilerinin Facebook tarafından kullanılabileceğini belirtilen bildirimler göndermiş, sonucunda bu hareket kullanıcıların oldukça tepkisini çekmiş ve alternatif mesajlaşma uygulamalarına doğru bir arayış başlamıştı.

Bu uygulamalar arasında aslında kazanan Telegram oldu desek yanlış söylemiş olmayız. Rus geliştirici Pavel Durov‘un yaratıcısı olduğu Telegram, WhatsApp’tan bir nevi göç eden kullanıcılar için bir özelliğini daha duyurdu. Uygulamayı yükleyen kullanıcılar daha önceki mesajlaşma uygulamaları WhatsApp’ta bulunan sohbetlerini kolaylıkla Telegram‘a aktarabilecekler.

Telegram‘ın açıklamalarına göre Ocak ayı içerisinde uygulamaya 100 milyondan fazla yeni kullanıcı katıldı. iOS ve Android sürümüne getirilen yeni özellikle birlikte WhatsApp’ta bulunan veriler Telegram’a aktarılabilecek. Yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren, herkes sohbet geçmişini videolar ve belgeler de dahil olmak üzere WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi uygulamalardan Telegram’a taşıyabilir. Bu, hem özel sohbetler hem de gruplar için çalışır” ifadeleri kullanıldı.

WHATSAPP VERİLERİ TELEGRAM’A NASIL AKTARILIR ?

iOS‘ta WhatsApp’ta sohbetinizi Telegram’a taşımak için, WhatsApp’ta Kişi Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını açın, Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunarak Paylaş menüsünden Telegram’ı seçin.

Android cihazlarda ise WhatsApp sohbetini açın, Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunarak Paylaş menüsünden Telegram‘ı seçmeniz yeterli.

Yorum Yap