1. Ana Sayfa
  2. Nedir ?
  3. Stalklamak Nedir, Ne Anlama Gelir ?

Stalklamak Nedir, Ne Anlama Gelir ?

Stalklamak Nedir, Ne Anlama Gelir ?

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte “Stalk” gibi terimlerde dilimize pelesenk oldu.

Stalk, kavramı sosyal medya platformlarında herhangi bir kişinin bir başka kişinin sosyal medya hesaplarını araştırması veyahut başka bir dille gözetlemesi paylaşımlarını incelemesidir.

Stalklamak nedir, ne anlama geliyor?

Stalklama kavramı milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya platformlarında dilimize yer edinmiş bir terim. Bir zamanlar “selfie” gibi bazı kelimelerde olduğu gibi stalk kelimesi de zaman içerisinde popülerleşerek hayatımıza girdi. Sosyal medya platformlarında bir kişinin başka bir kişiyi araştırması, sosyal medya hesaplarından gizlice onu takip etmesi, gözetlemesi ve paylaşımlarını incelemesi stalk olarak adlandırılmaktadır.

Stalker nedir?

Sürekli olarak başkasını staklayan kişilere stalker denir. Başkasına yönelik gözetleme, gözlemleme ve inceleme yapan kişi stalk yapmakta ve bu kişilerde stalker olarak adlandırılır.

Son dönemlerde oldukça stalker kelimesini duymaya başladık başat nedeni aslında sosyal medya ve internetin gelişmesi ve platformların oldukça çoğalmasıdır. Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarının hayatmızda oldukça yer tutması sonucunda insanlar hayatlarında olanı biteni aktarıyor ve buna bağlı olarak insanlarda merak duygusu oluşmaya başlıyor. Sonucunda ise stalk ve staler’lık gibi kavramlar hayatımıza giriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap