1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Sony Xperia’nın Yeni Üyesi Geldi: Sony Xperia 10 III Tanıtıldı Fiyatı Ve Özellikleri

Sony Xperia’nın Yeni Üyesi Geldi: Sony Xperia 10 III Tanıtıldı Fiyatı Ve Özellikleri

Sony Xperia'nın Yeni Üyesi Geldi: Sony Xperia 10 III Tanıtıldı Fiyatı Ve Özellikleri

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III’ün tanıtılmasının ardından bunlara Xperia 10 III adında bir model daha eşlik etti.

Sony Xperia, ailesine yeni üyeler eklenmeye devam ediyor. Xperia 1 III ve Xperia 5 III modelleriyle kullanıcılarının oldukça dikkatini çeken Sony, değişken telefoto lensleriyle oldukça cezbetti diyebiliriz. Bu iki modelin ardından aslında onlara eşlik eden bir Xperia 10 III adında bir cihaz daha var şimdi ona daha yakından bakalım.

SONY XPERIA 10 III TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Xperia 10 III, 6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde (21:9) OLED bir ekran ile geliyor. Bu cihazı bir önceki tanıtılan cihazlar gibi amiral gemisi seviyesinde konumlandırmamız pek mümkün değil. Telefon gücünü Snapdragon’un 690 işlemcisinden alırken bu işlemcinin 5G destekli olduğunu hatırlatalım, aynı zamanda 5G bağlantısına sahip ilk orta seviye bir Xperia telefonu unvanını da elinde bulunduruyor.

Xperia 10 III’ün ekran ve arka kısmı Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunuyor. Cihazın 6 GB RAM’ı ve 128 GB dahili depolama alanı bulunurken 4500 mAh kapasiteli bir pil bizleri karşılıyor. Kutusundan Android 11 ile çıkacak olan telefonun, IP65 ve IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları mevcut.

Sony Xperia'nın Yeni Üyesi Geldi: Sony Xperia 10 III Tanıtıldı Fiyatı Ve Özellikleri

Artık cihazın arka tarafına göz gezdirme vakti geldi, burada üçlü bir kamera kurulumuna yer verilmiş. Kameralara değinmek gerekirse 12 MP (27mm) geniş açılı kamera, 8 MP (54 mm) telefoto kamera ve 8 MP (16 mm) ultra geniş açılı kameradan oluşuyor.

Siyah, beyaz, mavi gibi renk alternatifleri bulunan Sony Xperia 10 III’ün fiyatına yönelik şimdilik net bir açıklama bulunmuyor.

Yorum Yap