1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III resmi olarak duyuruldu.

Daha önce Sony Xperia etkinliğini 14 Nisan’da düzenleyeceğini açıklamıştı. Şirket lansman gününde değişken telefoto lenslere sahip Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III adında iki telefon modelini resmen kullanıcılarının beğenisine sundu.

SONY XPERIA 1 III TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sony Xperia 1 III’e yakından bakmak gerekirse telefon 6,5 inçlik (21:9) 120Hz ekran yenileme hızına sahip 4K OLED bir ekran ile beraber geliyor.

Sony’nin tasarımsal esintilerini hissettiren cihaz gücünü Snapdragon’un 888 işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ev sahipliği yapıyor. Telefonun ön yüzüne tekrar dönmemiz gerekirse burada bizleri 8 MP’lik bir selfie kamerası karşılıyor.

Xperia 1 III’ün, 30W hızlı şarj desteği ve 4500 mAh kapasiteli bir pilinin bulunduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Xperia 1 III’ün arka tarafına dönecek olursak cihaza dörtlü bir kamera kurulumu konumlandırılmış. ZEISS imzasını taşıyan bu kameralardan bahsetmek gerekirse; 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 12 MP telefoto kamera ve 3D ToF kamera bulunuyor.

Kamera tarafında en önemli özelliklerden bir tanesi telefoto kameranın değişken odak uzaklığı sunması. Kamera, f/2.3  diyafram aralığında 70 mm, f/2.8 diyagramda ise 105 mm odak uzaklığı olanağı vadediyor. Cihazın yan tarafında ise bir parmak izi sensörü olduğunu belirtelim.

SONY XPERIA 5 III TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sony Xperia 5 III ise teknik özellikleri bakımından Xperia 1 III’ü andırabilir biraz ancak her iki telefonu temelde ayıran özellikler bulunuyor.

Xperia 1 III’ün 6,1 inçlik (21:9) 120Hz ekran tazeleme hızına sahip OLED Full HD+ çözünürlüğünde bir ekranı buluyor iki cihazın birbirinden ayırılan kısımlarından bir tanesinin ekran olduğunu belirtelim.

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 5 III İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Telefon gücünü Snapdragon’un 888 işlemcisinden alırken bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Cihaz 3D ToF sensörü hariç neredeyse Xperia 11 III ile aynı özelliklere sahip olduğunu yine söyleyelim.

SONY XPERIA 1 III VE XPERIA 5 III FİYATLARI NEDİR ?

Sony her iki cihazın fiyatını da şimdilik açıklamadı. Ancak Sony’nin yaz başında bu telefonları satışa sunacağı söyleniyor.

Yorum Yap